Eğer onlar iman edip Allah’ın emirlerine karşı gelmekten sakınmış olsalardı, Allah katında kazanacakları sevap kendileri için daha hayırlı olacaktı. Keşke bilselerdi!


Bakara-103
Online : 4
Bugün : 141
Dün : 154
Toplam : 326,447
Web sayfamızı nasıl buldunuz
İyi
Çok İyi
Daha yararlı olmalı

Toplam Oy Sayısı : 1131
 


ARAP MEHMET CAMİÎ

Adres :
Hakkında :

Maksem Caddesİ'nin sağında, Mithat Paşa İlkokulu'nun kar-Şisında bulunan cami, 1490 yılında Arap Mehmet ismindeki bir tüccar tarafından yaptırılmıştır. Mülkiyeti Vakıflar Genel Müdürlü­ğü'ne aittir. 8,65 x 8,65 metre ölçülerindeki iç mekana, son cemaat ye-rinden geçilerek girilir. Asıl ibadet alanının üst kısmı 8,65 metre çapında bir kubbe ile örtülüdür. Son cemaat yerinin üst kısmı İse kubbe ve tonozla örtülmüştür. Duvarları üç sıra tuğla, bir sıra moloz taşı ile örülmüştür. Giriş kısminin alınlığı üçgen olup, önünde ahşaptan bir-iki metrelik sundurma vardır. Caminin batı-sında bulunan minare tek şcrefeli, silindirik tuğla gövdeli ve siv­ri külahlıdır. 1968 yılında liursa Eski Eserleri Sevenler Kurumu ta­rafından aslına uygun olarak onarılmıştır.

Toplam cemaat kapasitesi 300 kişi olan camide, vakit namazlarında ortalama 15. cuma namazlannda 250. bayram namazlarında isc 550 kişi ibadet etmektedir. Caminin kadrolu bir imam-hatibi ve bir müezzin-kayyımı vardır.

2014 II. Üç Aylık Vaaz konuları (Nisan- Mayıs - Haziran)

II. Dönem Vaaz Programı (Erkek)

II. Dönem Vaaz Programı (BAYAN)

HİZMET İÇİ EĞİTİM İHTİSAS KURSUNA KURSİYER SEÇİM SINAV DUYURUSU

Kutlu Doğum Haftası Programları (Osmangazi Müftülüğü)

2014 Yılı Hac Görevli Personeli Mülakat Yerleri

2014 KUR'ANI KERİM'İ GÜZEL OKUMA YARIŞMASI

Yerleşik İrşat Usullerini Uygulamada Ortaya Çıkan Sorunlar ve Dinî Danışma ve Rehberlik Üzerine Bir İnceleme (ÖMER FARUK SÖYLEV)

2014 YILI PERSONEL HAC GÖREVLENDİRME KRİTERLERİ

2014 YILI UMRE SÖMESTRİ TATİLİ PROGRAMI

CAMİ DERSLERİ DERS PROGRAMI

24 GÜNLÜK UMRE PROGRAMI

2014 I. DÖNEM VAAZ-İRŞAT PROGRAMI(Osmangazi) BAYAN

KURAN KURSU ÖĞRETİCİLERİ

2014 I. DÖNEM VAAZ-İRŞAT PROGRAMI (Osmangazi) ERKEK

Ebû Hüreyre radıyallahu anh’den rivayet edildiğine göre Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu: “Güzel söz sadakadır. ”


Buhârî, Edeb 34,
BURSA BURSA BURSA
Kaynak : Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

© 2010 E-Müftülük