Bu, kendisinde şüphe olmayan kitaptır. Allah’a karşı gelmekten sakınanlar için yol göstericidir.


Bakara-2
Online : 5
Bugün : 32
Dün : 134
Toplam : 351,268
Web sayfamızı nasıl buldunuz
İyi
Çok İyi
Daha yararlı olmalı

Toplam Oy Sayısı : 1196
 


HOCAHASAN CAMİÎ

Adres :
Hakkında :

Çatalfinn İle Ahmetpaşa Mahalleleri arasındaki Hocahasan Mahallesİ'ndedir. Mahalleye adım veren bir camidir. Kapı.sının üzerindeki iki satırlık Arapça kitabede, 1575 yılında Pir Gay-yib oğlu Hoca Hasan tarafından yaptırıldığı belirtilmiştir. Mül­kiyeti Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne aittir.

235 m2 İç alana sahip olan cami. kırma çatı ile örtülmüş­tür. 1855 depreminde tamamıyla yıkılmış olan cami, '1904 yı­lında yeniden yapılmıştır. Duvarları taş ve tuğla ilc örülmüş­tür. 1955 yılında Bursa Eski Eserleri Sevenler Kurumu tarafın­dan onarılmıştır. Yapının yanında camiyi yaptıran Pir Gay-yih'in mezarı bulunmaktadır. Son yıllarda yapılan onarımlarla İçi bozulmuş, duvarları sıvanmıştır. Doğusunda yeni bir ek bö­lüm yapılmıştır. Silindirik gövdeli, tek şerefeli, sivri külahlı bir minaresi bulunmaktadır.

Toplam cemaat kapasitesi 300 kişi olan camide, vakit na-mazlannda 60, cuma namazlarında 350 ve bayram namazla-nnda isc takriben 400 kişi ibadet etmektedir. Caminin kadro­lu bir imam-hatibi vardır

T.D.V. ZEKAT VE FİTRE DUYURUSU 2014

YETİŞTİRİLMEK AMACIYLA YURT DIŞINA GÖNDERİLECEK DEVLET MEMURLARI İÇİN SINAV DUYURUSU

YURTDIŞI İÇİN MÜŞAVİR ATEŞE SINAV DUYURUSU

Yaz Kursları uygulama Talimatları

2014 yılı RAMAZAN ayı Vaaz ve İrşat Programı

Ebû Hüreyre radıyallahu anh’den rivayet edildiğine göre Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu: “Güzel söz sadakadır. ”


Buhârî, Edeb 34,
BURSA BURSA BURSA
Kaynak : Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

© 2010 E-Müftülük