Kendilerine kitab verdiğimiz kimseler, onu gereği gibi okurlar. İşte bunlar ona inanırlar. Onu inkâr edenlere gelince, işte onlar ziyana uğrayanların ta kendileridir.


Bakara-121
Online : 11
Bugün : 21
Dün : 198
Toplam : 358,557
Web sayfamızı nasıl buldunuz
İyi
Çok İyi
Daha yararlı olmalı

Toplam Oy Sayısı : 1213
 


İSMAİL HAKKI TEKKE CAMİİ

Adres :
Hakkında :

Cumhuriyet Cs-ıddesi'nin altında. Elmalık İle Ürün  Caddelerinin arasındadır. 1722 yılında İsmail Hakkı Bursevî Hazretleri tarafından yaptırılmıştır. Mülkiyeti Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne aittir.

Enleme.sine dar olan son cemaat yerinden, 10.50 x  12,50 metre ebadında kare planlı, eskiden semahane  olarak kutlanıkm mescide girilir. Cami ahşap tavanh çatılı ve kiremit örtülüdür. 1964 yılında yenilenen minare tek şerefelidir. Cami, Kur'an kursu, semahane, çilehane, misafir odaları ve kabirler iie bir bütün oluşturmakladır. İki katlı ahşap yapının alt katı. burada öğrenim ören öğrencilere kütüphane olarak hizmet vermektedir. Caminin yan tarafındaki haziresinde İsmail Hakkı Bursevî Hazretleri'nİn mezarı bulunur.

Toplam cemaat kapasitesi 500 kişi olan caminin, vakit nam.ızla nnda ortalama 30, cuma namazlarında 1000. bayram namazlarında ise 150 kadar cemaati vardır. Kadrolu bir imam-hatip görev yapmaktadır.

2014 Yılı Hac Kurban Ücreti

Osmangazi III.Dönem Vaaz İrşat Programı (Ağustos - Eylül)

T.D.V. ZEKAT VE FİTRE DUYURUSU 2014

10 Ağustos 2014 Tarihinde Yapılacak Cumhurbaşkanlığı İle İlgili Seçim Yasakları

YETİŞTİRİLMEK AMACIYLA YURT DIŞINA GÖNDERİLECEK DEVLET MEMURLARI İÇİN SINAV DUYURUSU

YURTDIŞI İÇİN MÜŞAVİR ATEŞE SINAV DUYURUSU

Yaz Kursları uygulama Talimatları

2014 yılı RAMAZAN ayı Vaaz ve İrşat Programı

Ebû Hüreyre radıyallahu anh’den rivayet edildiğine göre Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu: “Güzel söz sadakadır. ”


Buhârî, Edeb 34,
BURSA BURSA BURSA
Kaynak : Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

© 2010 E-Müftülük